Portal - M. Jaworzno
polski Strona główna / KSIĘGA GOŚCI
Piątek - 24 października 2014
Księga Gości

Wraz z początkiem września zaszły zmiany związane z funkcjonowaniem naszej Księgi Gości:

- jeśli masz pytanie i chcesz otrzymać na nie odpowiedź podaj w formularzu wpisu swój adres mailowy - na pewno odpowiemy.
- każdy wpis przed opublikowaniem w Księdze Gości będzie autoryzowany przez redaktora strony
Zachęcamy do aktywności.

X. PROBOSZCZ
2014-09-03    21:03:47
Wpis:
Bardzo dziękuję za troskę o Parafię i pamięć o jej historii. Jednak moje doświadczenie jest trochę inne.

Gdyby przyjechał na Mszę świętą jubileuszową ks. Biskup - w kościele byłoby 350, lub 250 Parafian. I co dalej? Tym bardziej, że ks. Biskup jest w Parafii co roku z okazji Bierzmowania a po przyjęciu tego sakramentu chodzi na Mszę św. w niedzielę 15(?) Bierzmowanych.

Dla mnie ważniejsze jest, że Duch Świętych mówi do tych, którzy widzą potrzebę zmian: Zrób coś, dołącz do odpowiedzialnych za Parafię!

Czekam więc na szybkie spotkanie i propozycję pomocy, aby można było iść w przyszłość z większą nadzieją.

I serdecznie pozdrawiam X Józef

Ewa
2014-08-31    17:01:01
Wpis:
A w dniu jutrzejszym, 1 września 2014 roku obchodzimy 100 - lecie powstania, erygowania naszej parafii. Każdy obchodzi je w swoim sercu, ten, kto o tym wie, polecając naszą parafię Panu Bogu, by jej błogosławił na kolejne lata i zechciał natchnąć ludzi do zmian, które są tu koniecznie potrzebne.
Szkoda, że nie doczekaliśmy się żadnej informacji z ambony na ten temat. Szkoda, że nie przyjedzie do nas ksiądz biskup z Bożym błogosławieństwem. Tak piękna rocznica zdarza się przecież tylko raz. Nawet jeśli obchody będą połączone z parafialnym odpustem, to taka informacja należała się parafianom. Pozdrawiam.

kazimierz kielski
Jaworzno
2014-07-30    10:10:43
Wpis:
1 sierpniia rocznica Powstania Warszawskiego pomyslmy o zolnierzach i ludnosci walczacej Warszawy,pomodlmy sie za Nich-szczegolnie w godzine W 1.8.2014 o godz.17, a takze 15 i 26 sierpnia.Wierze w rozkwit Szczakowej dzielnicy rzetelnych i aktywnych ludzi.Pozdrawiak ks.proszcza jOZEFA gUTA .30.7.2014 r.

kazimierz kielski
brakj.w.
jaworzno
2014-07-15    06:17:19
Wpis:
15 lipca 2014 r.rocznica Grunwaldu,brawa dla szczakowej za pamiec historyczna i coroczne uroczystosci uznanie dla ksiedza guta i pana prezydenta kaczmarka

X PROBOSZCZ
2014-07-04    22:39:32
Powiem o moim marzeniu:
Marzę o naszej Parafii w Szczakowej,

że nie będzie w niej podziału na my i oni np. my świeccy i oni –księża, lecz że RAZEM będziemy budować Kościół –Wspólnotę wspólnot;

że RAZEM będziemy się zastanawiać co robić, aby wrócili do Parafii ci, którzy od niej się odsunęli

i RAZEM będziemy pracować, by Parafia była piękna i prowadziła nas wszystkich do Boga

RAZEM też będziemy się troszczyć o sprawy materialne, które także są ważne w jej rozwoju.

Zacznijmy od września, kiedy nasza Parafia kończy sto lat istnienia

Czekam na wszystkich, którzy mają podobne marzenia.

A na razie zachęcam do głębokiego zaznajomienia się z doświadczeniami zawartymi w książce
M. White, T. Corcoran Odbudowana, Historia Katolickiej Parafii, oraz ze stroną: http://odbudowana.pl/

Sola scriptura
2014-07-03    20:04:08
Wpis:
A której partii służył Jezus?
Czy tej samej co ksiądz proboszcz?

Ania
2014-07-03    11:01:38
Wpis:
A propos: uroczystości, festyny, wigilje itp. to nie wszystko jednak... Ważniejsze są: transparentość, dobra komunikacja z parafianami, tworzenie rodzinnej wspólnoty tak, by każdy czuł się odpowiedzialny za parafię, przejrzyste komunikaty dotyczące np. tego, na co idą pieniądze, ile , co kosztuje, jak z remontami, otoczeniem kościoła i to nie tylko na Mszach św. dla chorych.
Wiele osób przyjeżdża spoza parafii i mówi, że jest wspaniale i cudownie, ale potem nie pozostaje prawie nikt z parafii do stałej, opartej na zaufaniu współpracy. Powinien być taki klimat, by ludzie sami przychodzili i pytali: w czym pomóc?
Więc: co tu jest nie tak...?

sympatyk szczakowej
jaworzno
2014-07-01    21:01:34
Wpis:
sa liczne uroczystosci w szczakowej dlaczegi nigdy nie ma nic z uroczystych mszy swietych.wnetrze kosciola ,uczestnicy,fragmenty kazania

X PROBOSZCZ
2014-06-12    22:37:43
Wpis:
Proszę dzwonić na telefon stacjonarny Parafii ok. 8.00.

jola
2014-06-12    13:25:00
Wpis:
Bardzo dziękuje za pomoc ,już wiem teraz że musze ,porozmawiać z tatom szczerze .Czy mogła bym spotkać się z księdzem na rozmowe

Znalezione wpisy: 1 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]