Portal - M. Jaworzno
polski Strona główna / KSIĘGA GOŚCI
Piątek - 28 listopada 2014     
Księga Gości

Wraz z początkiem września zaszły zmiany związane z funkcjonowaniem naszej Księgi Gości:

- jeśli masz pytanie i chcesz otrzymać na nie odpowiedź podaj w formularzu wpisu swój adres mailowy - na pewno odpowiemy.
- każdy wpis przed opublikowaniem w Księdze Gości będzie autoryzowany przez redaktora strony
Zachęcamy do aktywności.


Autor:
Bożena Szwajcowska
E-mail autora:
ponte68@wp.pl
Miejscowość:
Jaworzno Szczakowa
Data wpisu:
2014-11-27    18:31:17
Strona www autora:
Wpis:
"My, chrześcijanie, jesteśmy tymi, którzy przynoszą Dobrą Nowinę ludzkości. Nie jesteśmy prorokami nieszczęścia."/ Dokument z Aparecidy /

"Jako uczniowie Jezusa chcemy i powinniśmy głosić Ewangelię, którą jest sam Chrystus." /Dok. z Aparecidy /

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwej nowości i świeżości, którą Duch Święty przynosi Kościołowi, poznać ewangeliczne przesłanie papieża Franciszka do nas oraz odkryć, co to znaczy patrzeć na rzeczywistość oczami Jezusa, to zapraszamy Cię na nasze spotkania
w środy o godz. 19.00, co dwa tygodnie do świetlicy Mapetu.
Najbliższe spotkanie: 3 grudzień, godz. 19.00.
Zachęcamy dorosłych i młodzież, każdego.
Z pozdrowieniami
Ks. Grzegorz Mirosławski
Bożena Szwajcowska

Autor:
Rycho
E-mail autora:
ryszkasz55@poczta.onet.pl
Miejscowość:
Jaworzno
Data wpisu:
2014-11-24    00:13:03
Strona www autora:
Wpis:
Pomnik dzieci utraconych- rażący brak krzyża. Pomnik powstań śląskich w Katowicach - takie skojarzenie sie nasuwa , tylko że tam są 3 skrzydła, a u nas 2 skrzydła. Nie wstydzmy sie symboli chrześcijańskich

Autor:
Agnieszka
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-21    09:20:30
Strona www autora:
Wpis:
Nie udaję, że jestem katoliczką, nie jestem uczniem z gimnazjum i nie walczę z Kościołem. Moja intencją jest wyłącznie dobro parafii, a nie oszczerstwa. Nie oskarżam nikogo, mam tylko zastrzeżenia do pewnych działań. Nie atakuję osób i nie stosuję epitetów. Służę tylko radą w celu pozytywnych zmian. Przykro mi, jeśli Ksiądz odbiera to inaczej. Nie ukrywam się ze strachu. Chętnie bym się ujawniła, ale na razie sytuacja na to nie pozwala. Nie umówię się także na spotkanie i tak musi pozostać dla pewnego dobra. Proszę o odrobinę zaufania...
Księga gości natomiast nie jest dla mnie obrazem komunikatywności w parafii, ale cała przestrzeń wspólnoty i z pewnych względów nie będę już inicjowała tutaj dyskusji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu przemiany parafii z pomocą Ducha Świętego. Agnieszka

Autor:
X. PROBOSZCZ
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-15    17:09:01
Strona www autora:
Wpis:
Mieszkam w tej parafii od lat i nasuwa mi się jedna odpowiedź: potrzeba więcej przejrzystości w komunikowaniu się z parafianami, więcej z nimi szczerej bliskości i zainteresowania, aby duszpasterzowanie nie było ciężarem, ale radosną służbą. Inni to potrafią, więc jest to możliwe, napisała Pani Agnieszka.

Absolutnie zgadzam się z tym, co Pani napisała. Lecz co zrobić, aby się prawdziwie komunikować ?

1. Popatrzmy na Księgę Gości. Mogą na tę stronę wejść Parafianie, którzy co tydzień są w kościele i widzą co się u nas dzieje każdego dnia. Mogą ją przeczytać także ci, którzy od lat nie byli do spowiedzi i zastanawiają się czy warto może wrócić tam, gdzie przyjmowali I Komunię świętą. Wreszcie mogą się pojawić na niej Osoby wrogo nastawione do Kościoła, lub wręcz walczące z Bogiem.

2. Jedyną osobą, która nie jest anonimowa to Proboszcz. Wszystkie inne są ukryte za imionami. Więc nie wiadomo z kim się komunikuję: Czy np. Osoba podpisująca się imieniem Agnieszka to także ta, która podpisuje się nazwą Parafianka? Czy jest katoliczką a może tylko udaje? Ile ma lat? Może faktycznie kilkadziesiąt a może to uczeń 2 klasy gimnazjum, który po napisaniu swojego tekstu idzie do kolegów i śmieje się, że starzy dali się podejść?

3. Jeśli tak jest, to jasne, że przez zapiski umieszczone w Księdze Gości nie może dojść do spotkania i zaufania. To stanie się dopiero, gdy taka Osoba podejdzie do mnie i to samo powie twarzą w twarz. Wtedy ma to nieporównanie większą wartość.

4. Co zrobić, aby Księga Gości pomogła w komunikacji? Może dobra będzie taka propozycja. Ktoś np. mówi: Widzę taki i taki problem w Parafii, albo w sąsiedztwie. Co możemy zrobić, by zmieniło się na lepsze? Albo: bardzo jest mi potrzebne w Parafii to i to, czy jest możliwe, aby to zrobić? Wtedy wszyscy wiedzą, że chodzi o szukanie większego dobra i nikt nie czuje się atakowany. Gdy jednak zaczyna się pouczanie i oskarżanie, wtedy już nie zwycięża dobro, ale obmowa i oszczerstwo. Jeśli więc masz coś przeciw drugiemu idź i upomnij go w cztery oczy a pozyskasz swego brata, mówi Pismo święte.

Autor:
X. PROBOSZCZ
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-15    17:07:32
Strona www autora:
Wpis:
Bardzo dziękuję Parafiance za ukazanie swoich uczuć, po przeczytaniu tekstu na temat pomników na cmentarzu. Właśnie tak się poczułem, gdy zobaczyłem komentarz na temat Nagrobka Utraconego Dziecka. I właśnie dlatego, że wiem o trudnej sytuacji Parafian nie mówiłem na ten temat przez wiele miesięcy, oprócz ostatnich ogłoszeń z okazji Dnia Dziecka Utraconego i poświecenia już gotowego nagrobka w Dzień Zaduszny. Cieszę się, że postawienie tego nagrobka zostało przyjęte z ogromnym zrozumieniem. Ufam, że będzie to miejsce pokoju i pojednania.

Bardzo proszę jeszcze raz przeczytać to, co odpisałem Pani Agnieszce. Jeśli nadal wydaje się, że chodziło o pieniądze to przepraszam, nie to miałem na myśli.

Autor:
Agnieszka
E-mail autora:
Miejscowość:
Jaworzno Szczakowa
Data wpisu:
2014-11-13    09:06:04
Strona www autora:
Wpis:
Niestety paradoksalnie nie wystarczy robić wiele dobrego. Ważny jest też sposób, w jaki się je robi. Wiadomo powszechnie, że wszystkich się nie zadowoli, ale skoro słyszy się wokół wiele niezadowolenia, to o czymś to świadczy i rodzi się pytanie: dlaczego?
Mieszkam w tej parafii od lat i nasuwa mi się jedna odpowiedź: potrzeba więcej przejrzystości w komunikowaniu się z parafianami, więcej z nimi szczerej bliskości i zainteresowania, aby duszpasterzowanie nie było ciężarem, ale radosną służbą. Inni to potrafią, więc jest to możliwe... Nie obwiniajmy za wszystko parafian, że mają na przykład mało dobrej woli, że nie będą obecni. Tak to już jest, że oni lgną do pasterzy, którzy "pachną owcami". Poprzez taką postawę pastoralnego nawrócenia, ileż uniknęłoby się pomówień, podejrzliwości, niejasności, dodatkowych pytań i szkodliwych plotek. Przejrzystość i cała prawda o sprawach, to podstawa! Na pewno każdy powinien zacząć od siebie: i ksiądz, i parafianin, bo aby przejrzeć i zobaczyć wszystko jasno, trzeba najpierw wyciągnąć belkę z własnego oka. I ta ewangeliczna prawda nie dotyczy wyłącznie wiernych. Wszystkim potrzeba pogłębionej refleksji w Duchu Świętym nad samym sobą. Pozdrawiam.

Autor:
Jan Nowak
E-mail autora:
Miejscowość:
Kraków
Data wpisu:
2014-11-13    00:21:51
Strona www autora:
Wpis:
Szanowna Pani Parafianko. Ciekawy komentarz , proszę się nauczyć pisać najpierw poprawnie po polsku. Błędy ortograficzne są rażące.
Proszę się nie wypowiadać za ogół tylko za siebie. Ja księdza Guta znam i wiem że robi dużo dobrego.

Autor:
kazimierz kielski
E-mail autora:
brakbrak
Miejscowość:
jaworzno
Data wpisu:
2014-11-11    16:45:33
Strona www autora:
brak
Wpis:
sliczny budynek przu ul.koszarowej 9,szczesliwi lokatorzy,slowa od serca pana prezydenta silberta,blogoslawienstwo ks.proboszcza jozefa guta,to wydarzenie w dniu 10.11.2014 r. w coraz piekniejszej szczakowej,gratulacje dla pana prezesa lacha a TBS

Autor:
parafianka
E-mail autora:
Miejscowość:
jaworzno
Data wpisu:
2014-11-10    22:51:09
Strona www autora:
Wpis:
Mam wrażenie,żeKs. Proboszcz zaczynha byćzłośliwy wstosunku do parafian, gdy w gręwchodzą pieniądze. Otóż Księże Proboszczu! Nikt nie powiedział, żeNagrobek Dziecka Utraconego był niepotrzebny, ale nie możnh a zbierać w jednym czasie na sto rzeczy!W Szczakowej niie ma już Z-dów Pracy, gro ludzi niemja zatrudnienia,a niektóre renty, czy emerytury są godne pożałowania,a tu tylko daj, i daj! Niekto inny jak Ksiądz Proiboszcz powinien to zrozumieć najlepiej i okazać trochę więcej serca. Jeżeli chodzi o pomniki naszych bliskich , to co Ksuiądz napisał było karygodne! Niejednokrotnie nieżyjący już Rodzice, czy Dziadkowie całe życie odkładali pieniązki na nagrobki. Wychowywali nas całe życie, dawali przykład, zaprowadzali na cmentarz, a teraz- płakać się chce na słowa Księdza!Jest tylko jedna różnica nikt z nas od Księdza na te nagrobki nie brał pieniędzy! Uraził Ksiądz tymi słowami weielu parafian i spawił im ból. Pozdrawiam!

Autor:
X. PROBOSZCZ
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-09    16:51:28
Strona www autora:
Wpis:
Bardzo dziękuję za ogromnie ważny temat spowiedzi dla osób niedosłyszących. Takie osoby zawsze mogą się wyspowiadać w zakrystii, lub w drugim pomieszczeniu obok ołtarza, tak, jak odbywa się to od kilkudziesięciu lat. Wystarczy przyjść i poprosić któregoś z księży.
Mam jednak wielkie marzenie, aby był taki konfesjonał z tyłu kościoła w pomieszczeniu, gdzie teraz jest magazyn. Potrzebne są jednak dodatkowe pieniądze na remont…
więc trzeba z tym poczekać.

A dlaczego nie było intencji?
Przepraszam, ostatnio było dużo innych spraw do zrobienia.
Potrzebny jest zresztą ktoś inny, kto szybko pisze i będzie pilnował Internetu. Ale czy się ktoś taki znajdzie?

Znalezione wpisy: 1 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]  
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: