Portal - M. Jaworzno
polski Strona główna / KSIĘGA GOŚCI
Wtorek - 2 wrzesńia 2014
Księga Gości

Wraz z początkiem września zaszły zmiany związane z funkcjonowaniem naszej Księgi Gości:

- jeśli masz pytanie i chcesz otrzymać na nie odpowiedź podaj w formularzu wpisu swój adres mailowy - na pewno odpowiemy.
- każdy wpis przed opublikowaniem w Księdze Gości będzie autoryzowany przez redaktora strony
Zachęcamy do aktywności.

Ewa
2014-08-31    17:01:01
Wpis:
A w dniu jutrzejszym, 1 września 2014 roku obchodzimy 100 - lecie powstania, erygowania naszej parafii. Każdy obchodzi je w swoim sercu, ten, kto o tym wie, polecając naszą parafię Panu Bogu, by jej błogosławił na kolejne lata i zechciał natchnąć ludzi do zmian, które są tu koniecznie potrzebne.
Szkoda, że nie doczekaliśmy się żadnej informacji z ambony na ten temat. Szkoda, że nie przyjedzie do nas ksiądz biskup z Bożym błogosławieństwem. Tak piękna rocznica zdarza się przecież tylko raz. Nawet jeśli obchody będą połączone z parafialnym odpustem, to taka informacja należała się parafianom. Pozdrawiam.

kazimierz kielski
Jaworzno
2014-07-30    10:10:43
Wpis:
1 sierpniia rocznica Powstania Warszawskiego pomyslmy o zolnierzach i ludnosci walczacej Warszawy,pomodlmy sie za Nich-szczegolnie w godzine W 1.8.2014 o godz.17, a takze 15 i 26 sierpnia.Wierze w rozkwit Szczakowej dzielnicy rzetelnych i aktywnych ludzi.Pozdrawiak ks.proszcza jOZEFA gUTA .30.7.2014 r.

kazimierz kielski
brakj.w.
jaworzno
2014-07-15    06:17:19
Wpis:
15 lipca 2014 r.rocznica Grunwaldu,brawa dla szczakowej za pamiec historyczna i coroczne uroczystosci uznanie dla ksiedza guta i pana prezydenta kaczmarka

X PROBOSZCZ
2014-07-04    22:39:32
Powiem o moim marzeniu:
Marzę o naszej Parafii w Szczakowej,

że nie będzie w niej podziału na my i oni np. my świeccy i oni –księża, lecz że RAZEM będziemy budować Kościół –Wspólnotę wspólnot;

że RAZEM będziemy się zastanawiać co robić, aby wrócili do Parafii ci, którzy od niej się odsunęli

i RAZEM będziemy pracować, by Parafia była piękna i prowadziła nas wszystkich do Boga

RAZEM też będziemy się troszczyć o sprawy materialne, które także są ważne w jej rozwoju.

Zacznijmy od września, kiedy nasza Parafia kończy sto lat istnienia

Czekam na wszystkich, którzy mają podobne marzenia.

A na razie zachęcam do głębokiego zaznajomienia się z doświadczeniami zawartymi w książce
M. White, T. Corcoran Odbudowana, Historia Katolickiej Parafii, oraz ze stroną: http://odbudowana.pl/

Sola scriptura
2014-07-03    20:04:08
Wpis:
A której partii służył Jezus?
Czy tej samej co ksiądz proboszcz?

Ania
2014-07-03    11:01:38
Wpis:
A propos: uroczystości, festyny, wigilje itp. to nie wszystko jednak... Ważniejsze są: transparentość, dobra komunikacja z parafianami, tworzenie rodzinnej wspólnoty tak, by każdy czuł się odpowiedzialny za parafię, przejrzyste komunikaty dotyczące np. tego, na co idą pieniądze, ile , co kosztuje, jak z remontami, otoczeniem kościoła i to nie tylko na Mszach św. dla chorych.
Wiele osób przyjeżdża spoza parafii i mówi, że jest wspaniale i cudownie, ale potem nie pozostaje prawie nikt z parafii do stałej, opartej na zaufaniu współpracy. Powinien być taki klimat, by ludzie sami przychodzili i pytali: w czym pomóc?
Więc: co tu jest nie tak...?

sympatyk szczakowej
jaworzno
2014-07-01    21:01:34
Wpis:
sa liczne uroczystosci w szczakowej dlaczegi nigdy nie ma nic z uroczystych mszy swietych.wnetrze kosciola ,uczestnicy,fragmenty kazania

X PROBOSZCZ
2014-06-12    22:37:43
Wpis:
Proszę dzwonić na telefon stacjonarny Parafii ok. 8.00.

jola
2014-06-12    13:25:00
Wpis:
Bardzo dziękuje za pomoc ,już wiem teraz że musze ,porozmawiać z tatom szczerze .Czy mogła bym spotkać się z księdzem na rozmowe

X. PROBOSZCZ
2014-06-12    11:26:39
Wpis:
Bardzo dziękuję za zaufanie i napisanie o swoim dramacie na stronie Parafii. (Chociaż wolałbym, gdyby tak delikatny temat opisać nie w Księdze Gości, tylko na parafialnego e-maila, gdyż własny e-mail to trochę jak dowód osobisty i ktoś może go wykorzystać…)
Teraz próba odpowiedzi:

1. Gdy byłem kapelanem szpitala prosiłem, aby jak najszybciej wszyscy do niego trafiający przyjmowali Sakrament Namaszczenia Chorych, bo wiele razy się zdarzało, że oprócz umocnienia duchowego przychodziło też umocnienie fizyczne. Tym bardziej, że można go przyjmować wielokrotnie, po każdym pogorszeniu się choroby co kilka miesięcy.

2. Nikt z nas nie jest Panem Bogiem , więc nie wiemy na pewno, że od razu umrze, stąd mówimy, że lekarze robią wszystko co mogą a wielu ludzi modli się za Niego. Oczywiście trzeba o taką modlitwę prosić zwłaszcza bliskich i znajomych.

3. Ważne jest, aby jak najszybciej cała rodzina spotkała się z Chorym i pozałatwiała wszystkie sprawy, jakie czasem ciągną się latami np. przebaczenie krzywd, czy sprawy majątkowe, aby przekleństwo z nimi związane nie przeszło na następne pokolenia.

4. Wreszcie trzeba być przy Nim, aby w tym czasie nie był samotny (najlepiej wyznaczyć rodzinne dyżury) Dobrze jest odmawiać z Nim Różaniec, czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Radziłbym też porozmawiać z osobami pracującymi w Jaworznickim Hospicjum. Oni naprawdę dużo mogą podpowiedzieć.

5. I jeszcze odpowiedź na najważniejsze pytanie, czy kłamać, że będzie dobrze? Wygląda na to, że Tata nie jest naiwny i zna prawdę, natomiast to raczej Wy nie wiecie jak sobie poradzić z nadchodzącą śmiercią. Stąd chciałbym Was pocieszyć, że Pan Bóg nie da Wam ciężaru ponad siły. To, co mogłoby Was zabić, zabiło Jego, na krzyżu. Dlatego nie bójcie się. Wystarczy Wam Bożej łaski. Moc w słabości się doskonali.
Będę się modlił.

Znalezione wpisy: 1 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]