Portal - M. Jaworzno
polski Strona główna / KSIĘGA GOŚCI
Czwartek - 18 grudnia 2014     
Księga Gości

Wraz z początkiem września zaszły zmiany związane z funkcjonowaniem naszej Księgi Gości:

- jeśli masz pytanie i chcesz otrzymać na nie odpowiedź podaj w formularzu wpisu swój adres mailowy - na pewno odpowiemy.
- każdy wpis przed opublikowaniem w Księdze Gości będzie autoryzowany przez redaktora strony
Zachęcamy do aktywności.


Autor:
Uczeń Jezusa
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-12-05    22:18:10
Strona www autora:
Wpis:
Jan 14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

Autor:
X PROBOSZCZ
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-12-02    14:04:20
Strona www autora:
Wpis:
Pragnę zaprosić wszystkich Parafian i Gości na spotkania z papieżem Franciszkiem. Jego list do chrześcijan i ludzi dobrej woli Evangelii Gaudium, o głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie rzeczywiście zasługuje na głębokie przemyślenie i wprowadzenie w życie. Cieszę się, że Pani Bożena i Ks. Grzegorz podjęli się tego zadania.

Jak bardzo potrzeba takich spotkań świadczy dyskusja, która się wywiązała na tej stronie Parafii.

Pozdrawiam

Autor:
X. PROBOSZCZ
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-12-01    17:48:08
Strona www autora:
Wpis:
Dziękuję za ważny głos na temat Nagrobka dzieci Utraconych.

Właśnie nazwa tłumaczy różnicę w podejściu do tego miejsca zadumy nad Dziećmi, które odeszły:
1. Nie jest to pomnik, który byłby niezależny od grobów, ale symboliczny nagrobek, dlatego patrzymy na niego jako na jeden z elementów tej części cmentarza, na której jest wiele grobów małych Dzieci.

2. Na grobach tych Dzieci są umieszczone krzyże, natomiast Nagrobek Dziecka Utraconego przypomina, co dzieje się z Dziećmi po śmierci.

3. Po śmierci jest Zmartwychwstanie i tę prawdę ukazuje symbol bramy, przez którą Dzieci idą do nieba, oraz tajemnicze Ręce, jakby ręce kochającego Ojca, które podnoszą je z ziemi.

Tak więc patrząc na ten nagrobek można różnie tłumaczyć co przedstawia, bo został w taki sposób wyrzeźbiony, aby jego przesłanie nie było do końca proste do odczytania. Jedno jest pewne. Nie chodzi o zapomnienie o krzyżu, tylko ukazanie, że krzyż jest bramą do nieba.

Pozdrawiam serdecznie.

Autor:
Uczeń Jezusa
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-30    21:20:10
Strona www autora:
Wpis:
Pani Bożeno proszę:
Obj. Jana 1:8
Chrystus jest jedynym Zbawicielem i Pośrednikiem.
Piotr był również uczniem Jezusa.
Tak budujmy Kościół Jezusa Chrystusa oparty na Ewangelii i Słowie Bożym zawartym w Biblii.

Autor:
Bożena Szwajcowska
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-30    19:54:36
Strona www autora:
Wpis:
Do Ucznia Jezusa: po pierwsze: gdzie w moim zaproszeniu twierdzę, że Jezus nie jest Głową Kościoła? (dla wzajemnego rozwoju proszę przytoczyć odpowiedni fragment z Biblii o tym, że Jezus jest Głową Kościoła) Po drugie: skąd Panu wiadomo, że nie czytam Biblii? A następnie: " Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestw niebieskiego"./Mt 16, 18-19/ Ten fragment mówi wyraźnie o władzy, którą Jezus przekazuje Piotrowi i jego następcom, co nie oznacza, że On sam przestaje być Głową Kościoła. Chodzi o widzialnego na ziemi namiestnika Jezusa. Jest on zastępcą Chrystusa i pasterzem całego Kościoła.Tak Kościół katolicki interpretuje te słowa. Chyba, że jest Pan innego wyznania.
Proszę dokładniej czytać Biblię :)
Poza tym, zachęcamy do refleksji nad ewangelicznym przesłaniem papieża Franciszka, a więc jego nauką zgodną z Ewangelią. Papież pomaga nam jedynie lepiej Ją zrozumieć i zastosować w życiu. To nie jest więc jakaś nowa nauka wymyślona przez papieża. Pozdrawiam :)

Autor:
Uczeń Jezusa
E-mail autora:
Miejscowość:
Jaworzno
Data wpisu:
2014-11-30    15:31:11
Strona www autora:
Wpis:
Pani Bożeno...Biblia mówi wyraźnie, że to Nasz Pan Jezus Chrystus jest głową kościoła, a nie żaden papież.
Proszę czytać Biblię - tam jest Słowo Boże.

Autor:
Bożena Szwajcowska
E-mail autora:
ponte68@wp.pl
Miejscowość:
Jaworzno Szczakowa
Data wpisu:
2014-11-27    18:31:17
Strona www autora:
Wpis:
"My, chrześcijanie, jesteśmy tymi, którzy przynoszą Dobrą Nowinę ludzkości. Nie jesteśmy prorokami nieszczęścia."/ Dokument z Aparecidy /

"Jako uczniowie Jezusa chcemy i powinniśmy głosić Ewangelię, którą jest sam Chrystus." /Dok. z Aparecidy /

Jeśli chcesz doświadczyć prawdziwej nowości i świeżości, którą Duch Święty przynosi Kościołowi, poznać ewangeliczne przesłanie papieża Franciszka do nas oraz odkryć, co to znaczy patrzeć na rzeczywistość oczami Jezusa, to zapraszamy Cię na nasze spotkania
w środy o godz. 19.00, co dwa tygodnie do świetlicy Mapetu.
Najbliższe spotkanie: 3 grudzień, godz. 19.00.
Zachęcamy dorosłych i młodzież, każdego.
Z pozdrowieniami
Ks. Grzegorz Mirosławski
Bożena Szwajcowska

Autor:
Rycho
E-mail autora:
ryszkasz55@poczta.onet.pl
Miejscowość:
Jaworzno
Data wpisu:
2014-11-24    00:13:03
Strona www autora:
Wpis:
Pomnik dzieci utraconych- rażący brak krzyża. Pomnik powstań śląskich w Katowicach - takie skojarzenie sie nasuwa , tylko że tam są 3 skrzydła, a u nas 2 skrzydła. Nie wstydzmy sie symboli chrześcijańskich

Autor:
Agnieszka
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-21    09:20:30
Strona www autora:
Wpis:
Nie udaję, że jestem katoliczką, nie jestem uczniem z gimnazjum i nie walczę z Kościołem. Moja intencją jest wyłącznie dobro parafii, a nie oszczerstwa. Nie oskarżam nikogo, mam tylko zastrzeżenia do pewnych działań. Nie atakuję osób i nie stosuję epitetów. Służę tylko radą w celu pozytywnych zmian. Przykro mi, jeśli Ksiądz odbiera to inaczej. Nie ukrywam się ze strachu. Chętnie bym się ujawniła, ale na razie sytuacja na to nie pozwala. Nie umówię się także na spotkanie i tak musi pozostać dla pewnego dobra. Proszę o odrobinę zaufania...
Księga gości natomiast nie jest dla mnie obrazem komunikatywności w parafii, ale cała przestrzeń wspólnoty i z pewnych względów nie będę już inicjowała tutaj dyskusji. Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu przemiany parafii z pomocą Ducha Świętego. Agnieszka

Autor:
X. PROBOSZCZ
E-mail autora:
Miejscowość:
Data wpisu:
2014-11-15    17:09:01
Strona www autora:
Wpis:
Mieszkam w tej parafii od lat i nasuwa mi się jedna odpowiedź: potrzeba więcej przejrzystości w komunikowaniu się z parafianami, więcej z nimi szczerej bliskości i zainteresowania, aby duszpasterzowanie nie było ciężarem, ale radosną służbą. Inni to potrafią, więc jest to możliwe, napisała Pani Agnieszka.

Absolutnie zgadzam się z tym, co Pani napisała. Lecz co zrobić, aby się prawdziwie komunikować ?

1. Popatrzmy na Księgę Gości. Mogą na tę stronę wejść Parafianie, którzy co tydzień są w kościele i widzą co się u nas dzieje każdego dnia. Mogą ją przeczytać także ci, którzy od lat nie byli do spowiedzi i zastanawiają się czy warto może wrócić tam, gdzie przyjmowali I Komunię świętą. Wreszcie mogą się pojawić na niej Osoby wrogo nastawione do Kościoła, lub wręcz walczące z Bogiem.

2. Jedyną osobą, która nie jest anonimowa to Proboszcz. Wszystkie inne są ukryte za imionami. Więc nie wiadomo z kim się komunikuję: Czy np. Osoba podpisująca się imieniem Agnieszka to także ta, która podpisuje się nazwą Parafianka? Czy jest katoliczką a może tylko udaje? Ile ma lat? Może faktycznie kilkadziesiąt a może to uczeń 2 klasy gimnazjum, który po napisaniu swojego tekstu idzie do kolegów i śmieje się, że starzy dali się podejść?

3. Jeśli tak jest, to jasne, że przez zapiski umieszczone w Księdze Gości nie może dojść do spotkania i zaufania. To stanie się dopiero, gdy taka Osoba podejdzie do mnie i to samo powie twarzą w twarz. Wtedy ma to nieporównanie większą wartość.

4. Co zrobić, aby Księga Gości pomogła w komunikacji? Może dobra będzie taka propozycja. Ktoś np. mówi: Widzę taki i taki problem w Parafii, albo w sąsiedztwie. Co możemy zrobić, by zmieniło się na lepsze? Albo: bardzo jest mi potrzebne w Parafii to i to, czy jest możliwe, aby to zrobić? Wtedy wszyscy wiedzą, że chodzi o szukanie większego dobra i nikt nie czuje się atakowany. Gdy jednak zaczyna się pouczanie i oskarżanie, wtedy już nie zwycięża dobro, ale obmowa i oszczerstwo. Jeśli więc masz coś przeciw drugiemu idź i upomnij go w cztery oczy a pozyskasz swego brata, mówi Pismo święte.

Znalezione wpisy: 1 [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ]  
© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: